Çözümler
Sistem Çözümleri
Bütünleşik Sistemler

Özellikle BT kadrosu sınırlı olan kurumlarda, tüm bu çözümlerin teknik olarak bilinmesi, yönetilmesi ve güncel tutulması oldukça güçtür.

Ayrıca BT yöneticisinin asli görevi, kurumun iş alanına teknolojiyi adapte etmek olduğundan, bu tür rutin operasyonlara zaman ayırması çok da mümkün olmuyor.

Hiper Bütünleşik Mimari’yi (Hyperconverged Infrastructure | HCI) akıllı telefonlara benzetebilirsiniz. Akıllı telefonlardan önce, onların sayesinde yaptığımız işler için, farklı birçok cihaz, ürün ya da hizmet (çağrı cihazı, kamera, fotoğraf makinası, navigasyon cihazı, taşınabilir oyun konsolu, not defteri, ajanda, takvim vb.) kullanıyorduk. Artık bu ihtiyaçların tamamını, akıllı telefonlarımızla çözebiliyoruz. Aynı yaklaşımla, hiper bütünleşik sistemler de veri merkezinizde yönetmeniz gereken sunucu, veri depolama, yedekleme, sanallaştırma, ağ gibi katmanları tek bir yapı üzerine toplayıp kullanmanızı sağlıyor.

Hiper-bütünleşik sistemler sunucuları, depolama ve ağ sistemlerini, felaket kurtarma sistemlerini, sanallaştırma sistemlerini ve yönetim yazılımlarını tek bir platformda birleştiren çözümlerdir. 

Her ölçekte uygulamayla uyumlu çalışan sanallaştırma platformu, işlem yapma, veri saklama, iletişim ve sanallaştırma servislerinin tümünü barındıran yazılım ve donanım tabanlı ürünler ile, veri merkezlerinde yüzde 90’a varan oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır. BT ortamlarının ölçeklendirilmesini kolaylaştıran bütünleşik ürünler sürekli güncellemelerle becerilerini artırmaktadır.

 

Akpınar Bilişim sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha Fazla