VOIP IP SANTRAL ÇÖZÜMLERİ

VoIP (Voice Over Internet Protocol) Nedir?

Voip, Voice Over Internet Protocol’ün kısaltmasıdır. İsminden de anlaşılacağı gibi internet üzerinden telefon görüşmesi olarak tanımlanabilir. Voip teknolojisinde iki farklı nokta arasındaki görüşme internet üzerinden gerçekleştirildiği için daha uygun maliyetlerle görüşme yapmayı sağlar. Düşük internet band genişliği kullanıldığı için telefon görüşmeleri interneti yoğun olarak kullanmaz.

VoIP Kullanmanın Avantajları

Voip, telekom maliyetlerini azaltır. Sabit telefon numaralarınızı taşımanız durumunda internet üzerinden hizmet vermeye başlar. 

Ip Santral Sistemi (IP PBX) ile kullanarak şirketinizin iletişiminde esnek çözümler sunar

Bir şirket merkezinde bulunan IP PBX ile birden çok şubesi yararlanabilir. Tüm şubeler aralarında ücretsiz görüşebilir. Dünyanın neresinde olursanız olun santralinize dahili olarak bağlanabilir. Mevcut voip hesabınızdan aramalarınızı gerçekleştirebilir ve çağrı alabilirsiniz.

Gelen/giden çağrılarda kanal sınırı yoktur

Eş zamanlı (simultane) çağrı sayısını belirleyen unsur internet band genişliğidir. ADSL teknolojisini kullanarak simultane çok kanalla telefon görüşmesi yapılabilir. Kullanılan internet teknolojisine göre bu sayı artmaktadır.

 

Windows, Iphone ve Android telefonunuza yüklenen uygulamalar ile sabit numaranızdan çağrı alabilir ve arama yapabilirsiniz.

 

İHTİYAÇLARINIZ İÇİN SİZİNLE İRTİBATA GEÇMEMİZİ İSTER MİSİNİZ?