Video Konferans Çözümleri

Video konferans nedir ?

Video konferans sistemleri ile artık toplantılarınızı, görüşelerinizi, ofisinizden çıkmadan yapabileceksiniz. Böylece hem paradan hemde zamandan kar edeceksiniz.

Video konferans, farklı noklardaki insanların bir araya gelerek yüz yüze görüşme için tirafik ve benzeri bir çok soruna katlanmak yerine, ofisinizden diğer ofisteki insanlarla gerçek zamanlı olarak toplantı, eğitim , konferans yapabilme imkanları gerçekleştirebilmenize olanak sağlamaktadır.

Diğer ofis ve şube çalışanları ile karşılıklı olarak tartışabilme, ortak çalışma ve veri paylaşımını (Sunum yapma, teknik çizimler, bütce dosyaları,…) yapabilmektedir. Hatta ortak çizim veya uygulamayı karşılıklı olarak kulanabilmektedirler. Katılımcılar, mikrofon ve kamera vasıtasıyla giğer noktalarda bulunan insanlara kendilerini ifade ederken, karşıdan gelen görüntü ve sesi almak için televizyon veya bilgisayardan yaralanılır. Video Konferans, yüz yüze görüşme konforunun çeşitli cihazlarla icra edilmeye çalışılan bir şekildir.

Görüntülü Toplantının cazip yanları

1- ) Farklı şubelerde bulunan yöneticilerin toplantı amacıyla merkeze gelmesi ile oluşan zaman kaybına son veriyor.

2- ) Takım çalışmasını pekiştiriyor.

3- ) Video konferans sayesinde anında toplantı yapabilme imkanları doğmaktadır.

4- ) Yöneticiler ile anında iletişim imkanı sayesinde, üretkenlik artarak, kilit noktada da bulunan insanların üretkenliği artmış olacaktır.

5- ) Toplantı yapabilmek amacıyla katlandığı birçok zahmetten kurtulan yöneticilerin moral bakımından çöküntüye uğramaları daha aza inecek.

Görüntülü Toplantı ‘nın kullanıldığı yerler

1- ) Uzaktan eğitim amaçlı çalışmalar.

2- ) Uzak noktalarda bulunan insanlarla toplantılar

3- ) Sağlık ve Tıp alanında kullanım

4- ) Gözetim alanları

5- ) Bankacılık

6- ) Sigortacılık

İHTİYAÇLARINIZ İÇİN SİZİNLE İRTİBATA GEÇMEMİZİ İSTER MİSİNİZ?