LAN (Local Area Network) Hizmetleri

LAN (Local Area Network) Hizmetleri

Yerel Alan Ağları (LAN) belirli bir lokasyon içerisinde oluşturulmuş ağ sistemidir. Yerel alan ağlarında iletişim, genellikle bir bina veya binalar grubu, hastane, fabrika, üniversite kampüsü ve benzeri alanlar ile sınırlıdır. Kablolu ve kablosuz olabilir. Başarı için bir işletmenin kendi içerisinde en hızlı, en verimli ve en etkin şekilde haberleşmesi gerekir. Bu da Yerel Alan Ağları (Local Area Network – LAN) ile mümkündür.

İletişim ağları, veri, yazılım ve ekipman paylaşımı sağlamanın yanında organizasyon içerisinde bir sinerji yaratılabilmesi için teknik altyapı sağlar. Verinetwork müşterileri için etkin ve ekonomik LAN teknolojilerini projelendirerek uygular.

Temel olarak keşif, projelendirme, kurulum ve optimizasyon çalışmaları sonrası, ağda kullanılan uygulamalara, bu uygulamaların bant genişliği gereksinimlerine, ağdaki sunucu sayısı ve bu sunucuların trafik yoğunluklarına göre, güvenlik politikaları oluşturmakta, sistemin yedekli ve yük paylaşımlı bir yapı üzerinde sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır.

LAN (yerel ağ) yüksek hızlı,hata toleranslı nispeten küçük alanları kapsayan bir veri ağıdır. Tipik bir LAN workstation,pc,yazıcı ve bunun gibi diğer cihazları birbirine bağlar.

Az sayıda kullanıcı için tasarlanmış küçük ofis uygulamalarından, binlerce uç içeren kampüs çözümlerine, yapısal kablolamadan kablosuz çözümlere kadar uzanan birçok kavramı içeren yerel alan ağ çözümlerinin, sağlıklı olarak işleyebilmesi için mühendislik standartlarına uygun olarak tasarlanıp uygulanması gerekmektedir.

Sağladığımız yerel alan ağı çözümlerini; marka bağımsız LAN anahtarlama (switching) çözümleri ile uçtan uca yönetilebilir verimli ve akıllı ağ mimarilerinin kurulumu kapsamaktadır.

Yönetilebilir LAN çözümleri kapsamında verdiğimiz hizmetlerimizden bazıları:

  • Bina içi yerel alan ağlarının keşif; projelendirme, kurulum ve optimizasyon çözümleri 
  • Layer2, Layer3, Layer4 switching ve content switching çözümleri 
  • Kablo test ölçümleri, konfigürasyon analizleri, paket analizi, sniffing, ağ güvenliği gibi her türlü network problemlerinin giderilmesi

İHTİYAÇLARINIZ İÇİN SİZİNLE İRTİBATA GEÇMEMİZİ İSTER MİSİNİZ?